Авіаційна галузь РФ за крок від колапсу – розвідка
Російське літакобудування перебуває в не менш плачевному стані. Ситстемний обвал галузі в Росії може настати вже до 2027 року.
Пасажирська авіація Росії перебуває в глибокій кризі, яка з часом лише посилюється. Про це 15 липня повідомила Служба зовнішньої розвідки України.
Вплив західних санкцій позбавив російських перевізників доступу до офіційних сервісних центрів Boeing та Airbus. Ремонт через механізми “паралельного імпорту” виявився суттєво дорожчим, а витрати на технічне обслуговування зросли на 38%. За даними Служби зовнішньої розвідки, ситуація в галузі лише загострюється.
На сьогодні, за повідомленням СЗРУ, половина літаків марки Airbus у Російській Федерації не експлуатується. Наприклад, у компанії S7 із 39 літаків A320/321 фактично використовуються лише 8, тоді як решта залишається на стоянках.
Криза зачіпає не тільки стан авіапарків, але й функціонування аеропортів: із початку 2025 року у російських аеропортах операції тимчасово припинялися понад 450 разів, а більше ніж 730 рейсів змушені були змінювати місце посадки. Тільки за три дні – з 5 по 7 липня – збитки авіакомпаній перевищили 250 мільйонів доларів.
Для компенсації втрат авіаперевізники збільшують вартість квитків, перекладаючи фінансовий тягар на пасажирів. Ціна перельоту до внутрішніх курортів зросла до майже 400 доларів – це на 12,5% більше, ніж торік. Очікується, що ціни зростуть ще на 15%, однак це вже спричинило відтік клієнтів: попит може впасти на рівні понад 7%.
Також, як повідомляє розвідка, Російське авіабудування перебуває в не менш плачевному стані. Нові моделі вітчизняних літаків, які ще навіть не почали масово вироблятися, вже подорожчали на 45–70% від запланованої собівартості. Експерти прогнозують щорічне скорочення цивільного авіапарку на 50–100 одиниць.
Якщо нинішні тенденції триватимуть, системний колапс галузі може статися до 2027 року.
Раніше стало відомо, що правлячий режим Росії вирішив віднести дані про економіку та зовнішню торгівлю до державної таємниці. Тепер для заспокоєння суспільства оприлюднюватимуть тільки вибіркові показники, вигідні владі.
Як відомо, Держдума РФ схвалила в першому читанні урядові поправки до федерального бюджету на 2025 рік. Вони передбачають збільшення в понад утричі бюджетного дефіциту до рівня 2024 року.